facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
Baner_Ohrid-

Министерката Шекеринска на панелот за проширување на НАТО на Минхенската конференција: Влезот во НАТО ја става Северна Македонија на мапата на бизнис дестинации и отвора пат на домашната економија

Minister Shekerinska on the panel for NATO enlargement at Munich Security Conference: NATO membership puts North Macedonia on the map of business destinations and opens up the path of domestic economyMinistrja Shekerinska në panelin e NATO-s për zgjerim në Konferencën e Mynihut: Hyrja në NATO e vendos Maqedoninë e Veriut në hartën e destinacioneve për biznes dhe hap rrugën për ekonominë e vendit Министерката Шекеринска на панелот за проширување на НАТО на Минхенската конференција: Влезот во НАТО ја става Северна Македонија на мапата на бизнис дестинации и отвора пат на домашната економија

Во рамки на Минхенската безбедносна конференција, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска говореше на Панел дискусијата насловена како „На вратата на НАТО: Осврт на актуелните предизвици во проширувањето“. Шекеринска рече дека со влезот на нашата земја во НАТО значително се засилува безбедноста на овој дел од Европа, и дека […]