facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
Baner_Ohrid-

Министерките Шекеринска и Фон дер Лајен на панел дискусија за улогата на цивилното општество при интеграцијата во НАТО и ЕУ

Министерките Шекеринска и Фон дер Лајен на панел дискусија за улогата на цивилното општество при интеграцијата во НАТО и ЕУ

Министерката за одбрана на Република Македонија, Радмила Шекеринска и германската министерка за одбрана Урсула фон дер Лајен денеска учествуваа на панел дискусијата организирана од фондацијата „Конрад Аденауер“ и Институтот за демократија „Societas Civilis“, за улогата на цивилното општество при процесот на интеграција во НАТО и Европската Унија. „ Сите изминати 15-16 години покажаа дека улогата […]