Министерката Шекеринска на панел-дебата за предизвиците и можностите за членството на Македонија во НАТО

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска денеска учествуваше на панел дебата на тема „Членството на Република Македонија во НАТО: Задачи, можности и предизвици“, која беше организирана од Цивил – центарот за слобода.

На панелот учествуваа и хрватската амбасадорка Данијела Баришиќ, националниот координатор за НАТО, Стево Пендаровски и политичкиот аналитичар Сашо Орданоски.

Во видеото подолу го пренесуваме освртот на министерката Шекеринска кон прашањето што ќе значи членувањето на Македонија во НАТО.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail