Ministrja Shekerinska në panel-debat mbi sfidat dhe mundësitë për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO

Ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska sot morri pjesë në një debat në temën “Anëtarësimi i Republikës së Maqedonisë në NATO: Detyrat, Mundësitë dhe Sfidat”, organizuar nga Qendra Civile për Liri.

Në panel morrën pjesë edhe ambasadorja kroate Danijela Barisiç, Koordinatori Kombëtar për NATO-n, Stevo Pendarovski dhe analisti politik Sasho Ordanoski.

Në videon më poshtë, j’ua përcjellim komentin e ministres Shekerinska lidhur me pyetjen se çfarë do të nënkuptojë anëtarësimi i Maqedonisë në NATO.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail