Видео од посетата на министерката Шекеринска и генералниот секретар на НАТО, Столтенберг на касарната „Илинден“

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги посетија армиските специјалци во касарната „Илинден“ во Скопје.

Во рамки на посетата, припадниците на Полкот за специјални операции изведоа две показни вежби, а прикажаа и дел од боречките вештини.

Погледнете како изгледаше посетата на касарната „Илинден“ на следното видео:

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail