facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail
Baner_Ohrid-

Средба на министерката Шекеринска со началничката на Генералштабот на словенечката Армија, генерал-мајор Аленка Ерменц

Средба на министерката Шекеринска со началничката на Генералштабот на словенечката Армија, генерал-мајор Аленка Ерменц

Висока воена делегација на Војската на Република Словенија, предводена од началникот на Генералштабот, генерал-мајор Аленка Ерменц, денеска престојува во официјална посета на Република Северна Македонија на покана на началникот на ГШ на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски За време на посетата генерал-мајор Аленка Ерменц оствари средба со министерката за одбрана Радмила Шекеринска. На средбата министерката Шекеринска […]